fbpx

VIANOČNÉ TOFU GULIČKY

| Pridal | Kategórie: Jedlá na sladko a dezerty, Recepty

Vianoce sú už za rohom. K týmto najkrajším sviatkom roka nepochybne patrí aj dobré jedlo a vypekanie rôznych druhov koláčikov už týždne dopredu. Ak máte ešte stále chuť pripraviť si nejakú dobrotu, máme pre vás inšpiráciu v podobe vianočných tofu guličiek. Ukrýva sa v nich aj naše skvelé naturálne tofu či arašidové maslo. Hotové sú raz-dva a chuťovo prekvapivo dobré. Presvedčte sa sami. 🙂

Čo potrebujeme (cca 22 kusov): Postup:
125g sušeného ovocia (my sme použili mix ďatlí, hrozienok a marhúľ)

1 balenie naturálneho tofu

Lyžica arašidového masla

Lyžica agáve sirupu

50g ovsená múka (pomleté ovsené vločky)

Škorica, vanilková aróma

Mletý kokos na obaľovanie

  1. Najskôr si necháme zmäknúť sušené ovocie a to tak, že ho na pár minút zalejeme horúcou vodou. Do vody môžeme pridať aj lyžičku vanilkovej arómy či škoricu pre chuť.
  2. Zmäknuté ovocie rozmixujeme s naturálnym tofu, arašidovým maslom, agáve sirupom a trochou vody, podľa potreby. Zmes by však nemala byť príliš riedka. Nemusí byť ani úplne hladká, a pokojne v nej môžu ostať kúsočky ovocia.
  3. Potom do nej pridáme ovsenú múku, škoricu a poriadne premiešame. Ak máte pomaranč, môžete použiť do cesta aj trocha šťavy (kombinácia vanilka-pomaranč je skvelá ?).
  4. Hotovú zmes necháme chvíľu ztuhnúť v chladničke. Guličky tvarujeme pomocou lyžice, obalíme ich v kokose a vytvarujeme v dlaniach.
  5. Nám vyšlo cca 22 menších guličiek, ktoré môžeme dať do košíčkov, alebo nechať len tak. Skladujeme ich v chladničke.