fbpx

Vegánske škvarkové pagáčiky

| Pridal | Kategórie: Jedlá na slano a polievky, Recepty

Vegánske škvarkové pagáčiky v miske, posypané bielym sezamom

Nesmú chýbať na žiadnej oslave, návšteve ani posedení. My sme si pre vás pripravili našu verziu vegánskych škvarkových pagáčikov s vašou obľúbenou škvarkovou nátierkou. Tak schválne či si všimnete rozdiel oproti originálu. 😉

 Čo potrebujeme: Postup:
Potrebujeme:

250 g hladkej špaldovej múky

1 zemiak

cca 150 ml sójového mlieka

11 g čerstvého droždia

1 ČL soli

1/2 ČL korenia

1 ČL cukru

50 ml rastlinného oleja

1 ČL sezamu na posypanie

2 x oškvarková nátierka

čas prípravy 1 hod + kysnutie a pečenie
 

(porcia: 1 plech)

  1. Pripravíme si kvások – mlieko mierne zohrejeme, odlejeme si približne 100 ml a pridáme doň cukor a rozmrvíme droždie. Zvyšných 50 ml si necháme na dolievanie, ak by to bolo potrebné. Počkáme, kým vypláva na povrch. Zemiak nakrájame na malé kocky a uvaríme.
  2. Vo veľkej miske zmiešame suché ingrediencie, roztlačený zemiak, olej a pripravený kvások. Cesto poriadne premiesime, ak je suché pridáme trošku mlieka, ak by sa príliš lepilo pridáme trošku múky. Necháme kysnúť na teplejšom mieste kým nezdvojnásobí objem – približne 1 hodinu.
  3. Cesto rozvaľkáme na obdĺžnik s hrúbkou 2 cm. Potrieme jedným črievkom oškvarkovej nátierky. Poskladáme na tretiny. Otočíme o 90° a opäť rozvaľkáme a potrieme druhým črievkom. Ešte 3x-4x otočíme a poprekladáme. Nakoniec finále rozvaľkáme na hrúbku približne 2 cm a povykrajujeme pagáčiky.
  4. Rúru predhrejeme na 180° Pagáčiky potrieme trochou zvyšného mlieka a posypeme sezamom a soľou. Pečieme približne 20 minút – do zlatej farby.

Inšpirovali sme vás? Vyskúšajte aj iné naše recepty:

Špagety bolognese s-údeným-tofu

Cestoviny a pizza

zapekaná zelenina

Jedlá bez mäsa

mrkvové šatôčky

Dezerty a koláče