fbpx

TOFU NA SPÔSOB KARI

| Pridal | Kategórie: Jedlá na slano a polievky, Recepty

Zima je už v plnom prúde a to si žiada jedlo, ktoré nás po príchode domov príjemne zahreje. Takým jedlom je určite kari, ktoré má nezameniteľnú chuť a vy si ho môžete pripraviť vo veľmi jednoduchej verzii s našim naturálnym tofu, ktorá vám zaberie maximálne pol hodinku. ? Kombinácia s červenou šošovicou je veľmi zaujímavá a podávať ho môžete s ľubovoľným typom ryže, prípadne inou prílohou.

Čo potrebujeme (2 porcie): Postup:
1 naturálne LUNTER tofu

100g červenej šošovice

150g ryže

200g mrazenej alebo čerstvej zeleniny

200ml kokosového mlieka

4ČL kari pasty

  1. Ako prvé si dáme variť ryžu a červenú šošovicu podľa návodu, aby sme ich mali pripravené, a medzitým sa pustíme do samotného kari.
  2. Ak použijete mrazenú zeleninu, tú stačí podusiť na kokosovom oleji do zmäknutia, v opačnom prípade môžete zvoliť aj cuketu, papriku, brokolicu, mrkvu, alebo inú zeleninu, ktorú si pokrájate na menšie kúsky. Verzia s mrazenou zeleninou je trochu rýchlejšia.
  3. Potom si na menšie kúsky pokrájame aj tofu, ktoré pridáme k zelenine a spolu premiešame.
  4. 200ml kokosového mlieka zmiešame so štyrmi čajovými lyžičkami kari pasty a omáčkou podlejeme zeleninu s tofu. Necháme chvíľku dusiť pod pokrievkou.
  5. Červená šošovica by mala byť už uvarená a tú nakoniec pridáme do celej kari zmesi. Podľa chuti môžete pridať soľ alebo korenie, no nie je to vôbec treba, omáčka je aj tak výrazná.
  6. Podávame s ryžou, prípadne pita chlebom.