Tradičná receptúra arabskej nátierky z celého cíceru a tahini pasty.

Tahini hummus je tradičná a obľúbená arabská nátierka, ktorá v sebe spája jemnú chuť cíceru, tahini  sezamovej pasty a citrónovej šťavy. Je populárna na celom svete a my vám ju ponúkame bez konzervantov, lepku či cholesterolu. Tahini hummus si vychutnáte na čerstvom pečive, aj ako rýchlu večeru na hrianke alebo pitachlebe. Môžete ju ponúkať aj ako dip k čerstvej zelenine.

Tahini hummus v črievku má dobu spotreby 60 dní.

Základ našich nátierok tvoria strukoviny. Tie sú odborníkmi na výživu odporúčané pre vysoký obsah bielkovín. Použitie našich nátierok je veľmi široké, okrem najjednoduchšieho natierania pečiva nimi môžete dochucovať omáčky a polievky. Výborné sú aj na plnenie pirohov a slaných koláčov.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 g / Hmotnosť produktu 100 g
Energia – 1137 kJ/275 kcal, bielkoviny 5,0 g, soľ 1,0 g, tuky 22 g / z toho nasýtené mastné kyseliny 1,7 g, sacharidy 14 g /z toho cukry 0,7 g.
ZLOŽENIE VÝROBKU 
Cícer, voda, repkový olej, 8 % tahini pasta (pražené sezamové semienka), citrónová šťava z koncentrátu, sójový nápoj (voda, sójové bôby), sušený cesnak, kukuričný škrob, hrachová vláknina, soľ, zmes korenín, cukor.

Ďalšie skvelé recepty na www.lahke-recepty.sk

Na lahke-recepty.sk nájdete zdravé recepty, články o kvalitných potravinách a o tom ako vplývajú potraviny na vaše zdravie.

Lahke-recepty-pasik