fbpx

JESENNÁ TEKVICOVÁ MISKA

| Pridal | Kategórie: Jedlá na slano a polievky, Recepty

Jeseň máme v plnom prúde a k nej neodmysliteľne patrí aj dobré jedlo. A čo je väčším symbolom tohto obdobia ak nie tekvica? ? V obchodoch nájdete množstvo druhov a pripraviť sa dajú na rôzne spôsoby. Najobľúbenejšou a asi aj najkrajšou je práve obľúbená hokkaido tekvica, ktorú sme použili v dnešnom recepte. Okrem marinovaného tofu hviezdi v tejto jesennej miske, ktorá sa výborne hodí na večeru a obsahuje všetky potrebné živiny.

Čo potrebujeme (2 porcie): Postup:
100g divokej ryže

1 balenie LUNTER marinovaného tofu

1 menšia tekvica hokkaido

Plechovka cíceru v náleve

Sezam na posypanie

Uhorka, reďkovka, cibuľka, prípadne iná čerstvá zelenina

Korenie a olej na tekvicu a cícer

  1. Tekvicu rozpolíme, vyberieme semienka a nakrájame na mesiačiky alebo menšie kúsky.
  2. Dáme ju do misky, polejeme lyžicou avokádového/olivového oleja a ochutíme korením. Môžeme použiť mletú papriku, muškátový oriešok, zázvor, prípadne kari korenie. Všetko spolu poriadne zmiešame.
  3. Cícer si prepláchneme a tiež ochutíme ako tekvicu. Potom oboje dáme na plech s papierom na pečenie a necháme piecť v trúbe na 180 stupňoch asi 20-30 minút, kým tekvica nebude mäkká. Mala by vám krásne rozvoniavať celá kuchyňa.
  4. Počas pečenia si môžeme prichystať aj ďalšie ingrediencie do misky. Divokú ryžu uvaríme klasicky podľa návodu. Uhorku a reďkovku si nakrájame na jemné pásiky a pridať môžeme aj jarnú cibuľku.
  5. Marinované tofu môžeme tiež opiecť, alebo ho necháme len tak. Keď bude tekvica a cícer upečený, môžeme servírovať do misiek.
  6. Množstvo by malo stačiť na 2 porcie a každú misku môžete na záver ešte posypať sezamovými semienkami a pridať napríklad arašidovú omáčku alebo tahini.