fbpx

JAHODOVÉ TOFU GULE S MAKOM

| Pridal | Kategórie: Jedlá na sladko a dezerty, Recepty

Jedným z benefitov nášho LUNTER naturálneho tofu je, že vám dokáže spestriť ,,domácu kuchyňu” nielen v slaných, ale aj sladkých receptoch. Vďaka jeho konzistencii a neutrálnej chuti dodá práve sladkým receptom vláčnosť a ľahkosť. Keďže radi kombinujeme tradičné chute s novými trendmi, pripravili sme si pre vás ,,Jahodové tofu gule s makom”, ktorých príprava je naozaj rýchla a jednoduchá. Ak neviete čo pripraviť na sobotný obed neváhajte vyskúšať tento ľahký a chutný recept.

Čo potrebujeme: Postup:
(8-10 guliek)
1 LUNTER tofu naturálne
37 ml ryžového mlieka
1,5 PL špaldovej hladkej múky
1 PL špaldovej krupice
1,5 PL kukuričnej strúhanky
1 balenie jahôd
2 PL kokosového rozpusteného oleja
modrý mak na posypanie
javorový sirup
soľ
a. Do misy na jemno postrúhame TOFU. Pridáme ryžové mlieko, špaldovú múku, špaldovú krupicu a kukuričnú strúhanku. Cesto jemne osolíme a dôkladne premiešame. Nemalo by byť veľmi riedke, ani husté. Podľa potreby dodáme kukuričnú strúhanku či ryžové mlieko.
b. Do stredne veľkého hrnca dáme variť vodu a pridáme štipku soli. Keď začne voda vrieť, vložíme do nej jednu malú nenaplnenú guľku a necháme ju chvíľu variť.
c. Ak sa guľka nerozpadá, znamená to, že sme správne odhadli pomer krupice. Ak sa prvá guľka rozpadá, pridáme do cesta ešte trochu špaldovej krupice.
d. Keď je cesto v poriadku odoberáme z neho menšie kúsky, do ktorých v dlaniach balíme umyté a na polky (po prípade na štvrťky, podľa veľkosti jahôd) prekrojené jahody. Guľky necháme chvíľu odstáť, potom ich vložíme do vriacej osolenej vody a uvaríme. Každú guľku varíme cca 4 – 5 minút. Tak aby sa vám cesto nerozchádzalo.
e. Hotové vyberáme dierkovanou naberačkou. V menšom hrnci zohrejeme kokosový olej. Jahodové guľky posypeme modrým makom a polejeme kokosovým olejom. Keďže do cesta sme nepridali žiadny cukor, môžeme si jahodové gule poliať javorovým sirupom. podľa vlastnej chuti.

 

 

Inšpirovali sme vás? Vyskúšajte aj iné naše recepty:

Špagety bolognese s-údeným-tofu

Cestoviny a pizza

zapekaná zelenina

Jedlá bez mäsa

mrkvové šatôčky

Dezerty a koláče