fbpx

Čokoládová nepečená torta s tofu

| Pridal | Kategórie: Jedlá na sladko a dezerty, Recepty

Vyvrcholením každej gurmánskej party je dezert. Čokoládová nepečená torta sa určite stane ozdobou vášho stola a radi si na nej pochutíte aj po všetkom tom jedle zjedenom predtým.

Čokoládová nepečená torta

Táto nepečená torta je fantastická vo všetkých smeroch – nielenže vyzerá chutne ale pri jej príprave nestrávite hodiny času a je ľahká na trávenie, keďže namiesto ťažkého maslového krému sme použili biele tofu.

Čo potrebujeme: Postup:
  1. Rozdrvte cereálne keksy na malé kúsky (dajte ich napríklad do mikroténového sáčku a rozdrvte ich tĺčikom), zmiešajte s olejom a rovnomerne nimi vyplňte tortovú formu. Nezabudnite vytvarovať aj okraj, aby ste mali do čoho vložiť náplň.
  2. Náplň je mix čokolády, tofu a hnedého cukru. Čokoládu rozpustite vo vodnom kúpeli, tofu rozmixujte v mixéri a zmiešajte dokopy s hnedým cukrom.
  3. Pripravenú náplň rozotrite na podklad z keksov a dajte na 8 hodín do chladničky stuhnúť.
  4. Po vybratí z chladničky ozdobte tortu roztopenou čokoládou a drobným ovocím. Polevu nemusíte rozotierať ako na klasických tortách dohladka – kombinácia ležérnosti a kontrastného ovocia jej dodajú čaro vidieka.

Na čokoláde nešetrite – skúste vymeniť čokoládu na varenie za kvalitnu horkú čokoládu. Kvalitná čokoláda je chutnejšia a aj zdraviu prospešnejšia. Skutočná čokoláda má v zložení na prvom mieste uvedenú surovinu kakaové maslo a nie cukor.

Zdravotný prínos: horká čokoláda

nepečená čokoláda

  • pomáha proti vzniku kardiovaskulárnych ochorení
  • obsahuje kyselinu steárovú, ktorá pozitívne pôsobí proti “zlému” cholesterolu
  • chráni pokožku pred negatívnym vplyvom slnečného žiarenia
  • zlepšuje činnosť mozgu, podporuje sústredenie
  • je zdrojom cenných antioxidantov
  • čokoláda obsahuje látku, ktorá podporuje tvorbu endorfínov

 

Táto nepečená torta je kombináciou výborných ingrediencií a my veríme, že si na nej pochutíte rovnako ako my.

Ďalšie skvelé recepty na www.lahke-recepty.sk

Na lahke-recepty.sk nájdete zdravé recepty, články o kvalitných potravinách a o tom ako vplývajú potraviny na vaše zdravie.

Lahke-recepty-pasik